Evliliği güzelleştirmenin yolları

Evliliğinizde küçük konulardan dolayı sürekli sorunlar yaşıyorsanız, paylaştığımız küçük ayrıntılar ile ilişkinizi koruyabilir ve büyük farklılıklar yaratabilirsiniz. Özellikle yeni evli çiftler arasında yaşanan önemsiz sorunlar yüzünden, çiftler ayrılabiliyor ve bunun sonucunda mutsuz olabiliyorlar. Peki, evliliğinizi nasıl güzelleştirebilirsiniz? İşte evliliğinizi güzelleştirmenin yolları…

Özür dileyin
Hatalı olduğunuzda özür dileyin ve gururu bir kenara bırakın. Eğer bir kavgada haksız olduğunuzu fark ederseniz, bunu kabullenin ve özür dileyin. Bu, yakın bir ilişki için çok büyük bir fark yaratacaktır.

Eşiniz ya hayatta olmasaydı?
Kavga ederken, eşinizin artık hayatınızda olmadığını hayal edin. Bir kavgayı bitirmenin en iyi yolu, o insanı kaybettiğinizi ve özlediğinizi hayal etmektir.

Birlikte her zaman gülün
Evliliğin en büyük sırlarından biri de birlikte her zaman daha çok gülmenizdir. Bu durum, birbirinizin varlığından keyif aldığınızı gösterir ve sizi güçlü kılar.

Haftalık toplantı yapın
Haftalık toplantı yapın. Eğer çocuklarınız da varsa, haftalık toplantı gerçekten sizin için çok önemlidir. Romantik bir yemek olmasa da ilişkinize çok fazla katkısı olacaktır.

Sevişmeyi ihmal etmeyin
Seks programı yapın. Romantik olmasa bile, meşgul hayatlarımızda çok gereklidir.

Küçük şeyler hakkında sohbet edin
Küçük şeyler hakkında konuşun ve sohbet edin. Büyük konuları bir kenara bırakıp küçük konular hakkında da konuşabilirsiniz. Konuşmaya devam ettikçe ilişkiniz güçlenecek.

Arkadaş edinin
Kendinize ait arkadaşlar edinin. Bu, eşinizin sizi daha çok taktir etmesine neden olacaktır.

Teşekkür edin
Teşekkür etmeyi unutmayın. Ne kadar küçük görünürse görünsün, teşekkür etmek çok önemlidir.

El ele tutuşun
Birbirinize öfkeli olsanız el ele tutuşmayı ihmal etmetin. Birbirinize sadece dokunun, yatakta ya da dışarıda fark etmez. Bazen en ufak bir temas bile öfkenizi azaltır.


http://www.milliyet.com.tr

Leave a Reply