İlişkinizi yeniden canlandırmanın püf noktaları

Uzun yıllar birlikte olduğunuz kişi ile ilişkiniz eskisi gibi canlı değil ve durgun geçiyorsa, listelediğimiz püf noktalar ile yeniden ilişkinizi canlandırabilirsiniz. Unutmayın, her ilişki emek ister. Kendi yönteminizi bulmak ve ilişkinizi canlandırmak bu öneriler ile sizin için daha kolay olacaktır. İşte ilişkinizi yeniden canlandırmanın püf noktaları…

Arkadaşlığınızı derinleştirin
Arkadaşlarınıza nasıl davranmanız gerektiğini hatırlamak için ilişki terapisine ihtiyacınız yok; ancak bazen partnerinize de aynı şekilde davranmanız gerektiğini unutabiliyorsunuz. Birbirinize arkadaşça ve saygıyla davranın, aranızdaki bağı besleyin.

Birlikte oturun
Birlikte dışarı çıktığınızda masanın aynı tarafında oturun. Çocuklarınızın aranızda değil etrafınızda olmalarını sağlayarak partnerinizle yan yana oturun.

Birbirinizi kontrol edin
Partnerinize gün içinde mümkünse en az bir kere, en azından mesaj
atarak ne alemde olduğunu sorun. Bundan hoşlanmıyorsanız da, akşamları bir araya geldiğinizde, “Günün nasıl geçti?” sohbetini ihmal etmeyin.

Randevularınızı ihmal etmeyin
Çoğu zaman, sevgilinizle özel zamanlar planlamak, ilişki terapisinden daha etkilidir. Birlikte bir şeyler yapmak yeniden bağlanmanıza, evin stresinden uzaklaşmanıza ve birbirinizi seçme nedenlerinizi hatırlamanıza olanak tanır. Beraber yürüyüşe çıkın, sinemaya gidin, yemek yiyin… En sevdiğiniz şeyleri hatırlayın ve bunları yapmak için mutlaka zaman ayırın.

Günlük ev işlerini paylaşın
Birilerinin yemek yapması, evi temizlemesi ve çocuklarla ilgilenmesi gerekiyor. Bunları birbirinizden ayrı şekilde yapmak yerine, birlikte yapmayı deneyin. Ortak sorumluluklar, aranızdaki bağı güçlendirir. İlişkinize hayatınızdaki en önemli öncelik olarak muamele ederseniz eğer, aranızdaki yakınlığı derinleştirebilir, bağınızı hiç olmadığı kadar güçlendirebilirsiniz.

Birbiriniz için küçük şeyler yapın
İlişkinizin başlarını hatırlayın, yataktan kalkıp partnerinize kahvaltı hazırlamak için sabırsızlandığınız zamanları… Ya da yalnızca yatağa birlikte gidebilmek için uyumadan beklediğiniz saatleri. Bu küçük hizmetleri tekrarlamaya vakit ayırmayı deneyin.

Yeni randevu fikirleri keşfedin
Birlikte yeni, eğlenceli bir şeyler yapın. Her zamanki, eski randevu rutininize bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Rutinlerinizi bir kenara koyun ve yeni bir şeyler deneyin.

Partnerinizdeki en çok sevdiğiniz şeylere odaklanın
Sinirlenmenize sebep olan şeylere odaklanmak yerine, partneriniz söz konusu olduğunda en çok hoşunuza giden şeylere odaklanın.


http://www.milliyet.com.tr

Leave a Reply