Hastalandığı İçin Çöplüğe Atıldı, Ölüme Terk Edildi, İki Turist Onu Gördü Ve…

Evcil hayvan büyütmek için heveslenmek nasıl kötü bir şey olabilir? Şöyle olabilir. Bir arkadaşınıza ya da akrabanıza yasak olduğu halde cins köpek satın alır, hediye edersiniz.

Sonra o köpeği görür, çok sevinir. Yüzlerce fotoğrafını çeker, Instagram’dan, Facebook’tan beğenileri kapar. Ardından köpeğe karşı ilgisizleşir. Köpek zayıf düşer. Hastalanır. Ve artık tüm hevesi geçtiği için onu sokağa terk edip kendi yalan hayatına devam eder.

İşte Muğla, Bodrum’da çöpe “atılan” hasta, terrier cinsi köpeğin de kaderi böyleydi.

Neyse ki Bodrum’daki iki İngiliz turist onu sabah yürüyüşü sırasında gördü ve hayatına hayat kattı.

Ne yazık ki bu terrier cinsi köpek bir “heves” olarak kullanıldı ve hastalandığında çöpe atılarak ölüme terk edildi

Açlıktan oldukça zayılamış olan ve vücudunun her yerini kene ve pireler sarmış köpeğin durumuna üzülen iki İngiliz, yardım elini uzattı. Derdiyok ve Taramontona, ölmek üzere olan köpeği, Terapi Veteriner Kliniği’ne götürdü.

Neyse ki Bodrum’da sabah yürüyüşüne çıkan turistler Beverly Derdiyok ve Rose Mary Taramontona tarafından bulunarak veterinere götürüldü

Burada veterinerler Zeynel Yücel ve Hasan Çelik tarafından önce serum bağlanıp, bazı ilaçlar verilen hayvanın yaşama tutunması sağlandı. Yalıkavak Hayvan Gönülleri Üyesi olan Taramontona, “Daha bir aylık yavru köpeği bulduğumuzda durumu içler acısıydı.

Hastalandığı için sahibi tarafından çöplüğe atıldığını sanıyoruz. Bulduğumuzda aç kaldığı için aşırı zayıflamış ölmek üzereydi. Şimdi gerekli tedavi bakımları yapılıyor.

Vücudunun her yanını saran kene ve pirelerin temizlenmesine de başlandı. Bir süre kendisine hayvan barınağında bakıp, sahiplenenilmesi için çalışacağız” dedi.

Veterinerde serum bağlanan ve tedavisi yapılan bu yavru köpek yeni ve bu sefer bir ömürlük hayat için sahiplenilmeyi bekliyor…

Evcil hayvan büyütmek birkaç haftalık hevesler değil, bir ömürlük bir sevgidir…

Sizin de bu içler acısı durumla ilgili yorumlarınızı aşağıya alabiliriz.